Zálohování - fotobanky

Pokud cestujete, nemáte s sebou počítač, co kterého byste mohli průběžně zálohovat, uvažujte o fotobance. Stejně tak je vhodná databanka pro ty, kteří nemají počítač a přesto by rádi svá foto zálohovali.

Fotobanka s displejem či bez?

Fotobanky bez displeje slouží jen pro zálohování. Jejich využití je především pro zálohování. Obsahují jednoduché stavové kontrolky. Vyznačují se jednoduchou konstrukcí a spolehlivostí.

Pokud si hodláte i fotografie na fotobankce prohlížet, poohlédněte se po verzi s displejem. Tzv. multimediální fotobanky nejen poslouží k prohlížení fotek, ale i k přehrání video sekvencí nahraných na fotoaparát.

Nabíjejte nejen fotoapát, ale i databanku

Nezapomeňte, že fotobanka taktéž potřebuje nabít.

Nepřepíší se mi fotografie?

Fotobanky jsou poměrně chytré přístroje. Dokáží rozlišovat jednotlivé karty. Tudíž lze zálohovat nejen Vaše fotky, ale i dalších fotografů na jednu fotobanku. Přepisu souborů se nemusíte bát.

Nejprodávanější fotobanka a příslušenství

Paměťové karty COMPACT FLASH

Paměťové karty COMPACT FLASH

Paměťová karta typu COMPACT FLASH má své počátky v roce 1994. Hlavní použítí je ve fotoaparátech a videokamerách.  Díky rozhraní lze také snadno použít namísto pevného disku v počítačích připojením přes PCMCIA.

Paměťové karty SD Secure Digital

Paměťové karty SD Secure Digital

Paměťová karta typu Secure Digital SD má hlavní použítí ve fotoaparátech a videokamerách. První verzi s označením SD o velikostech do 1 GB  již dnes překonali její následovníci SDHC do velikosti 32 GB (verze 2), SDXC až do velikosti 2 TB.

Mimo standardních rozměrů se hlavně mobilních telefonech, smartphonech a tabletech používají verze micro či mimi. Podívejte se na velikosti karet v sekci rozměry na této stránce.

Paměťové karty Mini SD

Paměťové karty mini SD

Paměťová karta typu SECURE DIGITAL v rozměru mini. Mini SD se vyrábí do velikosti 1 GB.  Dnes již nahrazena SDHC a SDXC kartami. Díky rozměrům se používá v mobilních telefonech, smartphonech a tabletech či MP3 přehrávačích. Pro rozměr mini existují adaptéry, které dovolují tuto kartu použít jako normální SD kartu!

Paměťové karty micro SD

Paměťové karty micro SD

Paměťová karta typu SECURE DIGITAL rozměr micro. SD se vyrábí do velikosti 1 GB. Dnes nahrazen SDHC nebo SDXC. Použití hlavně v mobilních telefonech, smartphonech a tabletech či MP3 přehrávačích. Pro rozměr micro existují adaptéry, které dovolují tuto kartu použít jako normální SD kartu!

Paměťové karty SDHC Secure Digital High Capacity

Paměťové karty SDHC Secure Digital High Capacity

Paměťová karta typu SECURE DIGITAL HIGH CAPACITY má hlavní použítí ve fotoaparátech a videokamerách. SDHC se vyrábí do velikosti 32 GB. Mimo standardních rozměrů se hlavně mobilních telefonech, smartphonech a tabletech používají verze micro či mimi.

Paměťové karty micro SDHC

Paměťové karty micro SDHC

Paměťová karta typu SECURE DIGITAL HIGH CAPACITY rozměr micro. SDHC se vyrábí do velikosti 32 GB. Použití hlavně v mobilních telefonech, smartphonech a tabletech či MP3 přehrávačích. Pro rozměr micro existují adaptéry, které dovolují tuto kartu použít jako normální SDHC kartu!

Paměťové karty MMC MultiMediaCard

Paměťové karty MMC MultiMediaCard

Paměťová karta typu MEMORY CARD je předchůdce karty Secure Digital SD. Hlavní použítí leží ve fotoaparátech a videokamerách. Dosahuje velikosti až 32 GB. Její redukovanou RS-MMC velikost využívá především Nokia v jejích smartphonech.

Paměťové karty RS-MMC

Paměťové karty RS-MMC

Redukovaná velikost MultiMediaCard MMC s označením RS-MMC velikost využívá především Nokia v jejích smartphonech a dříve také Siemens taktéž v telefonech. S adaptérem lze použít jako standardní MMC kartu.

Paměťové karty MS Memory Stick

Paměťové karty MS Memory Stick

Memory Stick MS byl uveden na trh v roce 1998 společností Sony. S touho kartou se setkáte v kamerách, fotoaparátech a dalších zařízení od Sony. Vedle původního rozměru se setkáte ještě z modifikovanými variantami Pro, Duo, Pro Duo, Pro HG, micro či XC.

Paměťové karty MS Pro

Paměťové karty MS Pro

Memory Stick MS Pro je rozšířením původního MS co do velikosti. V současnosti seženete karty s velikostí 1 GB. Podporováno zařízeními od Sony.

Karta MS Pro nemusí být zpětně kompatibilní. Pro některá zařízení je k dispozici upgrade, který podporu zajistí.

Paměťové karty MS Pro Duo

Paměťové karty MS Pro Duo

Memory Stick MS Pro Duo je náhradou za ve MS Duo. V současné době se prodává verze 32 GB.

Karty jsou dodávány v několika variantách. S podporou High Speed (rychlejší) či bez nebo s podporou technologie MagicGate či bez.

Paměťové karty MS Micro M2

Paměťové karty MS Micro

Memory Stick MS micro (M2) se prodává až do kapacity 16 GB. S adaptérem ho lez použít jako MemoryStick Pro.

Mikro formát je rošířen ještě do verzí M2 XC a M2 XC-HG. Kartu naleznete např. v PDA od Sony.

Paměťové karty MS PRO-HG

Paměťové karty MS PRO-HG

Memory Stick MS Pro HG je varianta karty s vysokou přenosovou rychlostí. Teoretická hodnota se zastvuje na hranicic 60MB/s.

Karty jsou dodávány také v mini rozměru.

Paměťové karty xD

Paměťové karty xD

xD karta byla uvedena společnostmi Olympus a Fujifilm. Nejčastěji se s ní setkáte v jejich fotoaparátech.Dnes jsou však již dále nevyvíjeny. A jsou nahrazeny jiným formáty (např. SecureDigital SD)

Setkáte se s třemi typy karet s označením xD H, xD M a xD M+. Karty nejsou vzájemně kompatibilní.